Sbírání drahokamů - The Sims 3

8. února 2011 v 8:56 | terezka-the-sims (zdroj:??? |  Sbírání a chytání v The Sims 3
Sbírání drahokamů
Zdroj: ???

Drahokamy které lze nalézt v The Sims 3

Kolik a jaké drahokamy lze ve hře nalézt
Ve hře The Sims 3 lze nalézt deset druhů drahokamů. Jedná se o žlutý safír, tanzanit, modrý topaz, smaragd, diamant, kouřový křemen, duhový drahokam, rubín, nádherný světélkující drahokam a růžový diamant.

Kde lze nalézt jaké druhy v Sunset Valley
Výborným pomocníkem pro hledání drahokamů je pomocník sběratele, který se dá koupit za 40 000 bodů celoživotního štěstí. S ním pro Vás nebude problém většinu drahokamů nalézt, protože se v sousedství nalézají v hojném množství. Jediným problémovým drahokamem tak je růžový diamant, který se objevuje jen jednou za den a to ještě pouze na jednom místě. U něj však existuje ještě jedna možnost jeho nalezení a to prohledávání popelnic vašich sousedů, je třeba se však zaměřit na popelnice bohatých Simíků.Drahokamy které lze nalézt v The Sims 3 Cestovní horečka

Kolik a jaké druhy drahokamů lze nalézt
Ve hře The Sims 3 Cestovní horečka lze nalézt některé drahokamy ze základní hry a k tomu ještě 13 nových druhů. Jedná se o alabastr, citrín, křemen, opál, lazurit, ametyst, klid duše, geoda, alabastr, tiberium, nefrit, tyrkys a septarie.

Kde lze nalézt jaké druhy v Cestovní horečce
Některé z nových drahokamů lze nalézt pouze v jedné z nových destinacií jako např. alabastr v Egyptě, ametyst ve Francii a lazurit v Číně, některé se dají najít ve všech prázdninových destinacích a některé se objevují i v základním sousedství.
Novým velkým pomocníkem při hledání drahokamů, které Vám chybí do sbírky, je přerážecí deska, kterou si může koupit v Číně. Pokud se totiž na ní naučíte přerážet desky z vesmírného kamene a splníte výzvu deskový terminátor (spočívající v přeražení 150 desek), tak tím získate velkou šanci, že při přeražení desky z vesmírného kamene se Vám u nohou objeví drahokam.Odpovědi na časté otázky týkající se sbírání drahokamů

Co se dá s drahokamy dělat?
Drahokamy si můžete vystavit ve vitríně (nákupní mód - třídit dle funkce - povrchy - vitríny), prodat je a nebo je nechat osekat do různých podob.

Kolik existuje druhů řezů?
Běžné drahokamy se dají ořezat do 8 řezů, kterými jsou řez smaragdový, oválný, hruškový, olovnicový, markýzův, křišťálové koule, briliantový a ve tvaru srdce.
Na začátku je však přístupný pouze smaragdový řez. Aby se odemkly další, je třeba dávat drahokamy osekávat (za určitý počet osekaných drahokamů, se odemkne další a další řez). Řez ve tvaru srdce se odemkne po sesbírání všech drahokamů.
Některé drahokamy jdou osekat jen do zvláštních řezů, je jimi geoda a septarie, které jdou osekat jen do tvaru vyleštěné praskliny a srdce, a tiberium, které jde osekat jen do tvaru srdce a spirály.

Mohu drahokamy nalézt i někde jinde než na zemi v sousedství?
Ano, drahokamy se sice vyskytují hlavně na zemi v sousedství, ale občas si můžete nějaký přinézt z průzkumu v katakombách, nalézt jej v popelnicích sousedů (v popelnicích bohatých sousedů jde nalézt i růžový diamant, který je jinak v sousedství jen těžko najitelný) nebo při přeřážení desek z vesmírného kamene (jen u datadisku Cestovní horečka).

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.